Kaip Kalėdas švenčia Haroldo Mackevičiaus šeima?

Gruodžio pradžioje nejučia visi pamažu ima ruoštis Kalėdoms ir jų laukti. Namuose kvepia mandarinais ir vanile, orkaitėje spragsi kepami imbieriniai sausainiai ir pakuojamos pirmosios dovanos. Dažnai švenčių laukimas suteikia ne mažiau džiaugsmo, nei pati šventė. Ne išimtis ir humoristo, laidos „Dviračio šou“ kūrėjo Haroldo Mackevičiaus šeima. Jiems Kalėdos – laukiamiausia metų šventė ir didžiausia proga susirinkti visai šeimai pabūti drauge.

Atvykus pas Haroldą į svečius mus pasitinka žavi bavarų skalikų veislės kalytė Bruknė, kuri skuba su visais pasisveikinti ir vis žvilgčioja į ant stalo stovintį šokoladinį pyragą, puoštą migdolais. Užsiplikius kvapnios kiniškos arbatos ir prie mūsų prisijungus jauniausiai Haroldo dukra Veronikai, kalbamės apie švenčių laukimą, Kalėdų tradicijas ir šventinius skanėstus.

Jaukios Kalėdų tradicijos

H. Mackevičiui Kūčios ir Kalėdos labai svarbios – per jas tradiciškai susirenka visa šeima, o prie stalo nusėda apie 20 -ties artimiausių žmonių būrys. Tad nenuostabu, kad gražiausių metų švenčių metu namuose netyla juokas, o pokalbiai dažnai užtrunka iki paryčių. Per šventes, Haroldas visuomet stengiasi nedirbti – šventinis šurmulys jam kur kas svarbesnis ir mielesnis.

Kiekvienais metais Kūčios tampa susikaupimo ir ramaus prisiminimo švente, o per Kalėdas niekada netrūksta muzikos, gardėsių ir linksmybių.

Sena Haroldo šeimos tradicija – kalėdinių giesmių giedojimas: „dažniausiai giedame gražias tradicines, lietuviškas giesmes. Mūsų mėgstamiausios – „Tyli naktis“ arba „Gul šiandieną jau ant šieno“. Mano tėtis – muzikantas, tad tiek jam, tiek visai mūsų šeimai šios giesmės daug reiškia, visi noriai jas giedame“, – pasakoja Haroldas.

Tradicinės Kūčios

Visam Kūčių ir Kalėdų stalo ruošimui bei maisto gaminimui vadovauja Haroldo mama – taip būdavo nuo seno, taip yra ir dabar. „Tačiau namuose pagalbos netrūksta – mama darbo suranda visiems“, – juokiasi Haroldas.

Kaip atrodo Mackevičių Kūčių stalas? „Kūčių neįsivaizduoju be aguonpienio, kūčiukų, spanguolių kisieliaus ir džiovintų vaisių kompoto. O pats mėgstamiausias Kūčių patiekalas man yra mamos gamintas firminis farširuotas karpis. Vien dėl jo verta laukti švenčių!” – juokiasi Haroldas. Nuo seno per Kūčias ant stalo visuomet stovi ir gardusis silkės sviestas, gamintas pagal prosenėlės receptą – tai dar viena iš kartos į kartą perduodama tradicija.

Saldžios Kalėdos

O Kalėdos Haroldui neatsiejamos ir nuo imbierinių meduolių – šventiniu laikotarpiu jais pakvimpa visi namai: „Šią tradiciją pradėjo mūsų jaunėlė Viktorija – pripirko formelių, maistinio glajaus, o tada jau visi įsitraukėme į meduolinių sausainių gamybą ir puošybą. Aš ir pats visuomet bent porą išpaišau“, – prisipažįsta jis.

Žinoma, per Kalėdas netrūksta ir tortų bei pyragų. Štai jau šiandien Haroldo dukra Veronika mus pavaišino savo gamintu gardžiu šokoladiniu – aguoniniu pyragu, kuris puikiai tinka ir Kalėdų šventei. Pyrago receptą rasite čia (tiesioginė nuoroda).

Geriausios dovanos

Dar viena graži tradicija – H. Mackevičiaus namuose kabinamos Kalėdinės kojinės: „Net ir vyresnieji vaikai, kurie su mumis jau nebegyvena, grįžę skuba patikrinti savo kojinių ir ieško dovanėlių“, – juokiasi jis.

Nuo dovanų prasideda ir Kalėdų rytas: „Visi žino, kad man pati geriausia Kalėdų dovana – knygos. Per šventes jų gaunu bent šešias, tad gruodį knygų niekada pats neperku. O ir vienodų knygų niekada neteko gauti – visi gerai žino mano skonį, pasitaria tarpusavyje, susiderina, tad taip tiesiog niekad nenutinka“, – šypsosi jis.

Antrąją Kalėdų dieną Haroldas su žmona Elvana skiria draugams aplankyti: „Pasiruošiame lauknešėlį – stiklainėlį naminės uogienės, tėčio bičių sunešto medaus bei raudono vyno ir keliaujame aplankyti artimiausių draugų. Taip pratęsiame šventę ir pradžiuginame draugus“, – pasakoja jis.

Atsisveikinant Haroldas palinki visiems jaukių ir sočių Kalėdų švenčių: „Vertinkime laiką kartu, skirkime vienas kitam daugiau dėmesio ir per šventes leiskime sau daugiau nei vieną pyrago gabalėlį – juk Kalėdos turi būti saldžios!“, – linki jis.

Kiti pokalbiai