Tobulas pyragas

Patarimai: kaip iškepti tobulą pyragą?

Rugsėjo 29, 2017 | Naudingi patarimai

Kiekvienos šeimininkės siekiamybė – gardus, gražiai atrodantis ir puikiai iškilęs pyragas. Visi turi savo gudrybių, ką daryti, kad pyragas gerai pavyktų ir būtų ne tik labai skanus, bet ir patraukiantis akį. Mes taip pat norime su jumis pasidalinti kepimo paslaptis ir priminti gardžiausių pyragų kepimo pagrindus.

Kruopščiai atrinkti ingredientai

Didelė dalis pyrago sėkmės priklauso nuo tinkamų ingredientų ir jų kiekių. Prieš kepdami pyragą patikrinkite ar turite visus reikalingus produktus. Išbandydami naują kepinio receptą, nekeiskite vienų produktų kitais ir nedarykite pakeitimų, jei nesate dėl jų tikri – kepdami pirmąjį kartą geriau griežtai sekite recepto nurodymus. Taip pat rinkdamiesi naują receptą, įsitikinkite, kad jis yra patikimas ir išbandytas, kad būtumėte užtikrinti.

Dar vienas svarbus aspektas – tikslūs produktų kiekiai. Dažna klaida tampa kiekių matavimas „iš akies“. Verčiau naudoti matavimo indus, tuomet būsite tikri, kad neįdėjote kažko per daug, ar per mažai. Pavyzdžiui, per didelis kiekis sodos ar kepimo miltelių, gali greitai sugadinti kepinį.

Ruošdamiesi kepti pyragą, atidžiai perskaitykite receptą – jame būna nurodyta kokios temperatūros produktus naudoti. Dažniausiai visi produktai kepiniui turėtų būti kambario temperatūros.

Pasiruošimo etapas ir tinkamos formos

Gaminant tešlą svarbios net smulkmenos – pavyzdžiui, maišant tešlą turite vengti skersvėjo, kitaip ant pyrago gali užsidėti plonytė kieta pluta. Jei recepte nenurodyta kitaip, kai tik pagaminsite pyrago tešlą, nieko nelaukdami ją pašaukite į orkaitę – geriau nelaukti, nes kai kurie kepimo ingredientai ima reaguoti ir veikti iš kart.

Dar prieš šį etapą labai svarbu tinkamai paruošti formą. Siekiant geriausio rezultato, reikėtų rinktis tokios talpos kepimo formą, kokia nurodyta recepto aprašyme.

Jeigu norite, kad jūsų kepinys neprisviltų ir lengvai išsiimtų iš kepimo formos, nepamirškite prieš supilant tešlą, formos vidų ir sieneles patepti margarinu „Vilnius“ ir pabarstyti miltais. Kitas variantas – galite visą kepimo skardą iškloti kepimo popieriumi – tokiu būdu taip pat apsaugosite kepinį ir jis gražiai išsiims.

Kepimo temperatūra ir kepimo laikas

Idealiam pyrago iškepimui svarbūs keli esminiai dalykai: įkaitinta orkaitė, tinkama kepinio padėtis ir teisinga kepinio priežiūra. Orkaitę geriausia įkaitinti iki reikiamos temperatūros jau maišant tešlą. Sudėjus tešlą į kepimo formą, parinkite tinkamą vietą jai orkaitėje, kad kepinys iškeptų tolygiai – dažniausiai pyragai kepami vidurinėje orkaitės lentynoje. Pyragą statykite į patį orkaitės centrą.

Pyrago kepimo trukmė priklauso nuo orkaitės ir nuo pasirinktos kepimo formos ar skardos – silikoninėse formose pyragai iškepa greičiau nei keramikinėse ar stiklinėse. Dauguma žino, kad norint, jog kepinys nesubliūkštų, šiukštu negalima varstyti ar trankyti orkaitės durelių – patikrinti ar pyragas iškepė galima tik likus ne mažiau nei 10 min. iki jo kepimo laiko pabaigos.

Pažiūrėti ar pyragas tikrai gerai iškepęs galima įbedus į jį medinį pagaliuką ar dantų krapštuką – jei ant įsmeigto pagaliuko lieka pyrago – jis dar neiškepė.

Ištraukus pyragą iš orkaitės neskubėkite jo pjaustyti – šiek tiek palaukite, kol kepinys atvės iki kambario temperatūros. Patys skaniausi pyragai būna šilti ir ką tik iškepę. Tačiau kai kurie iš jų, pavyzdžiui, varškės ar uogų pyragai lieka labai skanūs ir kitą dieną.

Mėgaukitės ir pasidalinkite su draugais. Gardžių, kvepiančių pyragų ir skanių akimirkų!

 

 

 

Kiti patarimai